Loprais je na Rallye Dakar druhý za Nikolajevem

Aleš Loprais dojel v druhé etapě Rallye Dakar na třetím místě a celkově je v pořadí kamionů druhý. Vítěz úvodní etapy ztrácí na vedoucího Rusa Eduarda Nikolajeva pět minut a 38 sekund. Martin Kolomý je za Argentincem Federicem Villagrou čtvrtý. Kolomého přitom na trati zdržela i srážka s autem. "Asi na 150. kilometru jsme dojeli nějaké auto, které se nám uhýbalo, ale tak blbě, že jsme se srazili. Ze čtvrtého místa jsem opravdu nadšený, protože hodně kamionů bude mít problémy vůbec dojet," řekl Kolomý.

Martin Prokop dostal v etapě desetiminutovou penalizaci za neprojetí kontrolního bodu a v průběžném pořadí kategorie automobilů klesl na 12. místo. Etapu označil za očistec. "Ještě mi stojí vlasy hrůzou. Bylo to náročný. Písek byl extrémně měkkej a těžko se s ním dalo projet," uvedl Prokop. Na motocyklu si etapové prvenství připsal Španěl Joan Barreda a je novým lídrem. Ondřej Klymčiw byl v etapě jednadvacátý.