Čeští házenkáři v generálce na Euro rozdrtili Rakousko 35:21

Čeští házenkáři rozdrtili v generálce na mistrovství Evropy v Chorvatsku Rakousko 35:21. Reprezentanti předvedli v Brně proti dalšímu účastníkovi šampionátu hlavně v druhém poločase mimořádný výkon a navázali na páteční vítězství 26:23 z úvodního vzájemného přípravného duelu poblíž Vídně. Na výhře se výrazně podílel i brankář Tomáš Mrkva, který za 42 minut inkasoval jen 14 branek.

Reprezentanti si povedenou generálkou výrazně zvedli sebevědomí před začátkem evropského šampionátu. Po pondělním volnu se tým znovu sejde v úterý v Brně a na konci týdne již odcestuje na turnaj do Chorvatska. Konečnou šestnáctičlennou nominaci oznámí trenéři Jan Filip a Daniel Kubeš 11. ledna. Do mistrovství vstoupí jejich svěřenci 13. ledna proti Španělsku, dalšími soupeři ve skupině budou Dánsko a Maďarsko.