Zprávy Celníci našli v autě 14 tun nelegálního tabáku, škoda 31 mil. Kč

09-02-2016 09:57 | Zdeňka Kuchyňová

Ústečtí celníci ve středu objevili v jednom kontrolovaném kamionu přes 14 tun neznačeného tabáku, stát by tak na dani podle nich přišel o téměř 31 milionů korun. ČTK to sdělil mluvčí Celního úřadu pro Ústecký kraj Jiří Nejedlý. Auto směřovalo z Itálie do Polska a podle dokladů mělo převážet chmel. Celníci a policisté auto zastavili kvůli rychlé jízdě. Policisté, kteří s celníky na případu spolupracovali, navíc zjistili, že nákladní auto je evidováno v mezinárodní policejní databázi jako kradené, respektive zpronevěřené.

Linkovací služby

Zpravodajský souhrn, který nabízíme každý večer od cca. 20 hodin, najdete zde.

Z archivu rubriky

Sport

25-08-2016 06:24 | Milena Štráfeldová

Útočník Jiří Hudler bude v NHL nově oblékat dres Dallasu. Vedení klubu potvrdilo, že dvaatřicetiletý hráč podepsal s klubem roční smlouvu na dva miliony dolarů.

Plážové volejbalistky Markéta Sluková a Barbora Hermannová vstoupily vítězně do turnaje Světového okruhu v Long Beach. V prvním zápase po olympijských hrách porazily ruskou dvojici Jekatěrina Syrcevová, Alexandra Mojsejevová za 32 minut 21:19 a 21:13. 

Křeček brání majitele aut vyřazených z registru

25-08-2016 06:23 | Milena Štráfeldová

Zástupce veřejné ochránkyně práv Anny Šabatové Stanislav Křeček se obrátil na ministra dopravy Dana Ťoka (za ANO) v případu vlastníků vozidel, kteří na sebe nestihli přepsat auto v registru vozidel do loňského 30. června. Kvůli jejich administrativnímu zániku je ze zákona nemohou používat. Křeček to považuje za extrémně přísné a požádal Ťoka o stanovisko k možnému odstranění tvrdosti právní úpravy. Ministerstvo se podnětem bude zabývat, zpětný zásah do zákona ale podle jeho mluvčího není možný. 

Na pražských věžích zavlály ukrajinské vlajky

25-08-2016 06:21 | Milena Štráfeldová

Skupina proukrajinských aktivistů ve středu na třech pražských věžích vyvěsila velkou ukrajinskou vlajku. Chtěli tak upozornit na pokračující válku na východní Ukrajině. Aktivisté z odpovědnosti za boje obviňují Rusko a jejího prezidenta Vladimira Putina. 

Novela zákoníku práce má víc chránit ženy po návratu z rodičovské

24-08-2016 16:31 | Josef Kubeczka

Novela zákoníku práce schválená vládou má mimo jiné více chránit matky po návratu z rodičovské dovolené. Po jednání kabinetu to uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová. Návrh je podle ní rozumným kompromisem mezi požadavky zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů. Právě kvůli neshodám na úrovní sociálních partnerů norma neobsahuje některé sporné návrhy. Schválena byla podle ministryně tak, jak se na tom v létě shodla tripartita. Novela vyvolala střet mezi odbory a zaměstnavateli kvůli požadavku uzákonění pětitýdenní dovolené či zrušení neproplácení nemocenské v prvních třech dnech stonání. Tripartita se nakonec v červnu dohodla, že požadavek na uzákonění pětitýdenní dovolené, zrušení karenční doby, tedy neproplácení nemocenské v prvních třech dnech stonání, zvýšení odstupného či vyšší odměny za pracovní pohotovost o nedělích a svátcích v novele nebudou. Odbory tehdy uvedly, že budou respektovat legislativní proces, ale nadále se budou snažit prosadit své návrhy. 

Vyvěšení trenýrek na Hradě skupinou Ztohoven není trestným činem

24-08-2016 16:27 | Josef Kubeczka

Vyvěšení červených trenýrek na Hradě skupinou Ztohoven nebylo trestným činem. Obvodní soud pro Prahu 1 proto postoupil případ Obvodnímu úřadu Prahy 1, který rozhodne zda se jednalo o přestupek. Podle soudkyně se umělci nedopustili ani krádeže, ani výtržnictví. Filipu Crhákovi, Matěji Hájkovi a Davidu Honsovi hrozilo za krádež, poškozování cizí věci a výtržnictví až tři roky vězení. Trenýrky vyvěsili členové Ztohoven 19. září 2015 na protest proti politice. Převlečeni za kominíky tehdy po lešení vylezli na střechu Pražského hradu a obří spodní prádlo vyměnili za prezidentskou standartu. Později oznámili, že vlajku v hodnotě 33.000 korun rozstříhali a rozdali lidem. Podle obžaloby umělci poničili střechu, nahradit by měli i ukradenou standartu. Pražský hrad také požaduje 88.000 korun jako náhradu majetkové újmy a 310.000 korun za nemajetkovou újmu. 

Do Brna zavítali jezdci kolem světa za 80 dní elektromobilem

24-08-2016 16:24 | Josef Kubeczka

Účastníci jízdy kolem světa za 80 dní elektromobilem zavítali ve středu do Brna, kde symbolicky zasadili strom v areálu Mendelovy univerzity. Projeli už třeba Španělsko, Portugalsko, Kanadu, USA, ale i Čínu nebo Rusko, řekl ČTK český jezdec Tomáš Vincent. Nyní čeká třicítku účastníků v 11 týmech z 20 zemí návrat do Barcelony, odkud posádky v půli června vyjely na trasu dlouhou 25.000 kilometrů. Cílem akce je upozornit na ekologičtější elektromobily a jejich schopnost ujet dlouho trasu. Cílem jezdců bylo objet v rekordních 80 dnech Zemi přes tři kontinenty - Evropu, Severní Ameriku a Asii. K přepravě mezi oceány dvakrát použili letadla. "Dá se říct, že jsme skoro hotoví s předstihem. Teď nás ještě čekají zastávky v Německu, Itálii, Francii a poté ve Španělsku v Barceloně," řekl Tomáš Vincent, který na Mendelově univerzitě působil. 

Praha uvidí premiérový tenisový souboj Evropy s týmem světa

24-08-2016 16:15 | Josef Kubeczka

V Praze se za rok sejdou tenisové hvězdy. O2 arena bude hostit první ročník tenisového Laver Cupu, v němž se utká tým Evropy s výběrem světa. Organizátoři nové soutěže to oznámili na tiskové konferenci v New Yorku. Premiérový Laver Cup se bude hrát od 22. do 24. září 2017. V každém týmu bude šest hráčů - čtyři budou nominováni na základě postavení ve světovém žebříčku a dva obdrží divoké karty. Jako kapitáni týmů byli představeni Švéd Björn Borg, který povede evropský výběr, a Američan John McEnroe. 

Kabinet schválil Iniciativu Průmysl 4.0

24-08-2016 15:44 | Josef Kubeczka

Vláda schválila Iniciativu Průmysl 4.0, uvedl na twitteru státní tajemník pro EU Tomáš Prouza (ČSSD). Cílem dokumentu je udržet a posílit konkurenceschopnost Česka v době masového nástupu tzv. čtvrté průmyslové revoluce ve světě. Iniciativa má podle ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) poskytnout klíčové informace související s tématem čtvrté průmyslové revoluce, ukázat možné směry vývoje a nastínit návrhy opatření, která by mohla podpořit ekonomiku a průmyslovou základnu ČR. "Je to snaha podchytit všechny nové trendy, tak abychom v ČR vytvořili vhodné podmínky pro pokračování rozvoje českého průmyslu. Cílem je také zajistit úspěšnou digitalizaci průmyslu a udržení výroby s vysokou mírou přidané hodnoty v ČR," uvedl premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Česko podle MPO na nové trendy musí reagovat také, protože skýtají obrovské příležitosti z pohledu udržitelnosti a zvýšení produktivity průmyslové výroby a služeb a potažmo poptávky po kvalifikované práci. "V opačném případě hrozí ČR ztráta konkurenceschopnosti s velkými dopady nejen na zaměstnanost a produktivitu, ale celý rozvoj společnosti," uvádí předkládací zpráva. 

Všechny bankovní účty budou v registru, má to pomoci policii

24-08-2016 15:43 | Josef Kubeczka

Všechny účty, které vedou tuzemské banky a záložny svým klientům, budou evidovány v centrálním registru. Předlohu, která má podle vlády pomoci v boji s daňovými úniky nebo s financováním terorismu, schválil Senát. Registr, který povede Česká národní banka, nebude obsahovat údaje o zůstatcích na kontech. Na vstupy do evidence bude podle návrhu zákona dohlížet sněmovní komise. Oprávněné orgány, například policie se souhlasem státního zástupce a finanční a celní správy, nyní při dohledávání informací o existenci bankovních účtů obesílají desítky bank, záložen a dalších institucí. Centrální evidence účtů, jehož zřízení musí ještě stvrdit podpisem prezident Miloš Zeman, by jim měla umožnit zjištění informace takřka obratem. 

Prezident Zeman před velvyslanci mluvil o migraci i problémech Evropské unie

24-08-2016 15:33 | Josef Kubeczka

Prezident Miloš Zeman při přijetí českých velvyslanců na Pražském hradě mluvil o migraci z islámských zemích, sankcím proti Rusku nebo o potížích Evropské unie. Islámští migranti podle něj vychází z dramaticky odlišné kultury a zapochyboval, zda je možné jejich začlenění do společnosti. Miloš Zeman ve více než 20 minutovém projevu mluvil především o nebezpečí terorismu. Bezpečnostní situace se podle něj oproti loňskému roku zhoršila. Za hlavní důvod označil takzvaný Islámský stát a poznamenal, že na červencovém summitu NATO ve Varšavě vyzýval, aby se aliance odhodlala ke společnému zásahu proti tomuto protivníkovi. Zaútočit by podle něj měla na mozek, nikoli na tělo. Prezident zkritizoval opět sankce proti Rusku, které jsou podle něj největší překážkou vzájemných vztahů. Miloš Zeman velvyslance přijal v rámci jejich tradiční porady. Ta začala v pondělí na ministerstvu zahraničí. V Černínském paláci s českými diplomaty hovořili premiér Bohuslav Sobotka i ministr zahraničí Lubomír Zaorálek (oba ČSSD). V úterý se diplomaté zabývali ekonomickou diplomacií a rozvojovou pomocí a za přítomnosti státního tajemníka pro EU Tomáše Prouzy (ČSSD) hovořili také o unijní agendě. 

Doporučujeme

Nejčtenější články

Archiv

srpen 2016

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

červenec 2016

PoÚtStČtSoNe
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

červen 2016

PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Kompletní archiv

Související články

Více

Aktuální relace