Biatlonista Krčmář byl druhý ve sprintu, čtyři sekundy od zlata

Také druhý biatlonový sprint na zimních olympijských hrách v Pchjongčchangu přinesl české výpravě medaili, Michal Krčmář skončil druhý a navázal na sobotní bronz Veroniky Vítkové. Na vítězného Němce Arnda Peiffera ztratil jen 4,4 sekundy, třetí byl s odstupem 3,3 sekundy na Krčmáře Ital Dominik Windisch. Sedmadvacetiletý Krčmář prožil nejpovedenější závod v kariéře. Jeho maximem ve Světovém poháru bylo loňské třetí místo ze stíhačky v Ruhpoldingu. Díky bezchybné střelbě a rychlému závěrečnému kolu získal svoji první medaili z velké akce. Do pondělní stíhačky z českých reprezentantů postoupil již jen 29. Ondřej Moravec.

Český běžec na lyžích Martin Jakš obsadil ve skiatlonu na olympijských hrách v Pchjongčchangu deváté místo. Překvapivým vítězem závodu na 2x15 km se navzdory pádu krátce po startu stal Simen Hegstad Krüger z Norska před dvojicí krajanů Martinem Johnsrudem Sundbym a Hansem Christerem Holundem. Zbývající dva čeští běžci Petr Knop a Aleš Razým skončili na 38. a 55. místě.

Olympijskou soutěž sáňkařů vyhrál v Pchjongčchangu překvapivě Rakušan David Gleirscher. Největší favorit Němec Felix Loch po třech jízdách sahal po čtvrtém zlatu, ale závěrečnou jízdu neuvěřitelně pokazil a klesl na páté místo. Jediný český zástupce Ondřej Hyman skončil jednadvacátý. Ve srovnání s hrami ve Vancouveru a Soči si o čtyři příčky polepšil.

Čeští hokejisté prohráli v generálce na olympijský turnaj v Pchjongčchangu s Finskem 0:2. Góly v Soulu padly až ve druhé polovině zápasu. První půlku zápasu odchytal v české brance Pavel Francouz. Poté ho podle plánu vystřídal Dominik Furch a vzápětí inkasoval dvakrát v rozmezí 32 vteřin. Duel kvůli zranění nedohrál útočník Milan Gulaš, nejproduktivnější hráč extraligy. Ostrý start pod pěti kruhy čeká svěřence Josefa Jandače ve čtvrtek 15. února duelem s domácí Koreou. Utkání začne ve 13:10 SEČ. Dalšími soupeři Čechů ve skupině A jsou Kanada a Švýcarsko.

Kvalifikace slopestylu snowboardistek se na olympijských hrách v Pchjongčchangu nepojede a všech 27 závodnic včetně české reprezentantky Šárky Pančochové se představí v pondělním finále. To se podle informací Mezinárodní lyžařské federace FIS pojede jen na dvě jízdy místo obvyklých tří. Pořadatelé začátek kvalifikace kvůli nepřízni počasí nejprve odložili, ani po půlhodinovém čekání se ale silný vítr neuklidnil. Vzhledem k předpovědi se proto rozhodli soutěž o den posunout a zařadili ji před plánované pondělní finálové jízdy, nakonec ale pustili do bojů o medaile všechny závodnice.