Události Vánoce v podání sportovců přináší smutek, atmosféru trhů i cestu ve vichřici

22-12-2006 15:08 | Jan Hloch

Mnoho sportovců se nezastaví ani o Vánocích. Díky tomu vám však nyní můžeme nabídnout výběr vánočních zážitků našich reprezentantů mimo republiku.

Stáhnout: MP3

Jakub JandaJakub Janda Se smutkem v hlase vzpomíná na Štědrý den ve švýcarském Saint Moritz vítěz SP i Turné 4 můstků, skokan na lyžích Jakub Janda.

"Je to asi 8 let, odjeli jsme do St. Moritz, kde se každý rok koná tradiční kontinentální pohár. Je to hrozné, když večer usínáte, rodina slaví doma Vánoce a člověk je někde 1000 km daleko. Co k tomu dodat, je to dost smutné. Na večeři jsme dostali špagety a šlo se spát."

V daleko lepší psychické kondici prožíval tyto svátky někdejší volejbalový nahrávač a nyní reprezentační trenér Zdeněk Haník. Během svého desetiletého rakouského angažmá si užil Vánoc mimo domovinu více než dost.

"Většina obyvatel měst ve kterých jsem působil, tedy Vídni, Linci a Innsbrucku, trávila vánoční čas na ulici, na vánočních trzích. To už se tady také chytlo. Tam se to scházelo především na punch. Osobní zážitek mám z Insbrucku, kdy jedna stanice, tuším RTL vysílala 24 hodin vážný hudby - nejlepších světových kusů. Vzpomínám si, že jsem tehdy dokonale zlikvidoval vánoční náladu, protože jsem to celé poslouchal a nahrával si to."

Jak za chvíli uslyšíte v podání reprezentačního kouče našich cyklokrosařů Petra Kloučka lze Vánoce také strávit na silnici.

"Na to nikdy nezapomenu. Před devíti lety jsme odjížděli do francouzského Pont Chateau na Štědrý den ráno z Prahy. Sněžilo a už předem to vypadalo špatně. Jel jsem sám dospělý se šesti dorostenci a juniory. Na cestě dlouhé 1700 km nás potkala vichřice, ve Francii to trhalo střechy, mávalo "Eiffelovkou" atd. Dojeli jsme až k hotelu, kde byla mimochodem také stržená střecha, nicméně během cesty volali ze strachu asi desetkrát rodiče. Na tyto Vánoce asi nezapomenu."

Linkovací služby

Doporučujeme

Nejčtenější články

Další články vydání

Prezident zatím novou vládu nejmenoval

Martina Lustigová

Prezident Václav Klaus automaticky nejmenoval vládu trojkoalice, s níž ho ve čtvrtek seznámil premiér Mirek Topolánek. Předsedu vlády...Více

Do Prahy do od amerických Čechů vrátila vzácná gotická soška

Zdeňka Kuchyňová

Američtí Češi přivezli zpět do Prahy vzácnou gotickou sošku Panny Marie s Ježíškem. Tu jim těsně před komunistickým převratem předal...Více

Související články

Více

Z archivu rubriky

Více

Aktuální relace