Události Do Barcelony jede silná atletická výprava

21-07-2010 15:52 | Jan Hloch

Poslední červencový víkend vyrazí více než čtyřicetičlenná česká atletická výprava do Barcelony. Podle aktuálních tabulek by se na nadcházejícím ME měla porvat o pět cenných kovů. Podruhé na velké akci bude stát v čele výpravy v pozici šéftrenéra trojnásobný mistr světa v desetiboji Tomáš Dvořák.

Stáhnout: MP3

Šéftrenér české atletické výpravy Tomáš Dvořák, foto: ČTKŠéftrenér české atletické výpravy Tomáš Dvořák, foto: ČTK V katalánské metropoli budete koučovat téměř padesátičlenný ensemble atletů. Dá se to zvládnout?

"Nebudu na to sám, bude tam hodně osobních trenérů. Každopádně budu bedlivě sledovat naše reprezentanty, ale myslím si, že se to rozhodně zvládnout dá."

Každopádně ten obrovský počet českých limitářů vás asi těší?

"Nejenom mě, ale především samotné závodníky a trenéry. Věřím, že to těší i atletickou veřejnost a všechny, co mají rádi sport."

Souhlasíte s tím, že naše hlavní naděje se budou soustředit do oštěpařského sektoru?

Atleti mířící do Barcelony: oštěpař Petr Frydrych, překážkář Petr Svoboda, překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpařka Barbora Špotáková, foto: ČTKAtleti mířící do Barcelony: oštěpař Petr Frydrych, překážkář Petr Svoboda, překážkářka Zuzana Hejnová a oštěpařka Barbora Špotáková, foto: ČTK "S tím musím souhlasit, protože to co předvádí Bára Špotáková a mezi muži svěřenci Jana Železného skýtá pro naši atletiku velké naděje. K nim by se měli připojit Petr Svoboda a Zuzana Hejnová."

Po 14 letech bude na velké akci chybět kvůli zranění Roman Šebrle. Vy se do toho jako jeho bývalý parťák dokážete dobře vcítit, neboť jste sám často bojoval se zdravím, především na OH v Sydney a Aténách.

"Je mi líto, že se Roman nezúčastní soutěží a do jeho pocitů se samozřejmě dokážu vcítit velmi dobře, i když se těch vzpomínek snažím vystříhat. Život vícebojaře je daleko ohroženější než u jiných disciplín, takže se nedá nic dělat - zdraví hraje rozhodující roli."

Jakou očekáváte v Barceloně na olympijském stadionu atmosféru?

"Myslím, že bude skvělá, protože Španělsko je atletická země a Barcelona je úžasné město samo o sobě. Stadion na kopci Montjuic je krásný, navíc má položenou novou dráhu. Věřím, že se dočkáme úspěchů především od našich atletů, navíc evropská atletika jde nahoru, takže výkony budou skvělé. Budou tam i zahraniční diváci a já myslím, že stadion bude praskat ve švech."

Linkovací služby

Doporučujeme

Nejčtenější články

Další články vydání

Vláda na svém prvním zasedání souhlasila s omezením poslanecké imunity

Milena Štráfeldová

Foto: www.vlada.cz Ministři Nečasovy vlády splnili výzvu prezidenta Václava Klause a místo letní dovolené naplno pracují. Tuto středu se ve Strakově akademii...Více

Archeologové doložili osídlení Velehradu v době Velké Moravy

Zdeňka Kuchyňová

Nové archeologické nálezy ve velehradské bazilice, foto: ČTK Archeologové poprvé doložili osídlení Velehradu v době Velké Moravy, tedy z 9. století. Při záchranných pracích na Velehradské bazilice objevili...Více

Související články

Více

Z archivu rubriky

Více

Aktuální relace