Kajakář Vít Přindiš vyhrál závod Světového poháru v Ivree a po třetím vítězství v sezoně se ujal vedení v seriálu. Český reprezentant už letos triumfoval v Praze i v Augsburgu, pouze minule v dalším německém dějišti Markleebergu nezvládl semifinále. Třetí místo vybojovala v Itálii kanoistka Tereza Fišerová. Při třetím vítězství suverénní Australanky Jessicy Foxové za sebou se prosadila na stupně vítězů poprvé v sezoně. V celkové klasifikaci po předposledním závodě se posunula za Foxovou na druhé místo. Průběžné vedení mezi deblkanoisty udrželi Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem, přestože ve čtvrtém závodě sezony poprvé skončili bez medaile na čtvrtém místě.

Překážkářka Zuzana Hejnová doběhla druhá ve finále atletické Diamantové ligy v Bruselu. Dvojnásobná mistryně světa se letos poprvé dostala pod 54 sekund, ale ani čas 53,93 na vítězství nestačil. O čtyři setiny před českou reprezentantkou doběhla olympijská vítězka a vedoucí žena letošních tabulek Dalilah Muhammadová z USA. Třetí příčku v soutěži výškařek obsadila Michaela Hrubá díky překonání 188 centimetrů na první pokus. V chladném bruselském večeru nestačila jen na suverénku této sezony Marii Lasickeneovou z Ruska, která triumfovala výkonem 202 centimetrů, a vicemistryni světa Julii Levčenkovou z Ukrajiny (194). Třetí příčku v závěrečném mezinárodním závodě sezony si užívala. "Vybojovali jsme super umístění a výkon je vzhledem k počasí v rámci možností," uvedla na facebooku svěřenkyně Michala Pogányho.

Čeští fotbaloví reprezentanti prohráli v sedmém z deseti zápasů kvalifikace mistrovství světa s obhájcem trofeje Německem 1:2 a jejich šance na druhé místo ve skupině a účast v baráži o šampionát výrazně poklesly. Favorit vedl v Edenu od čtvrté minuty, kdy se trefil Timo Werner. V 78. minutě srovnal Vladimír Darida, ale dvě minuty před koncem rozhodl sporným gólem Mats Hummels. Český celek ztrácí na třetím místě tabulky tři kola před koncem skupiny už sedm bodů na druhé Severní Irsko, na jehož půdě se představí v pondělí v Belfastu. Svěřenci kouče Karla Jarolíma potřebují k druhému místu vyhrát všechny tři zbývající duely a navíc doufat, že Severní Irové už naopak ani jednou nezvítězí. Do baráže o šampionát v Rusku postoupí z druhých míst osm nejlepších týmů.

Český travní lyžař Martin Barták dominoval na juniorském mistrovství světa. V italském Saurisu vyhrál všechny závody, do kterých nastoupil, a získal čtyři zlaté medaile. Jeho reprezentační kolegyně Adéla Kettnerová přidala zlato a dvě stříbra.

Čeští basketbalisté podle očekávání utrpěli na mistrovství Evropy debakl 56:93 s obhájcem titulu Španělskem. Na hvězdy z NBA neměli protizbraň a už po první čtvrtině prohrávali o 19 bodů. Hlavní kandidát na titul náskok s přehledem navyšoval. Mladý český výběr alespoň získal cenné zkušenosti, jak se hraje basketbal na nejvyšší úrovni.

Tenistka Lucie Šafářová si poradila s Japonkou Kurumi Naraovou 6:3, 6:2 a postupem do osmifinále vyrovnala na US Open svůj nejlepší výsledek.

Český volejbalový svaz se uchází o pořádání jedné ze základních skupin mistrovství Evropy žen v roce 2019. Po změně formátu bude na šampionátu startovat 24 týmů a hrát se bude ve čtyřech zemích. Dalšími organizátory by měly být Turecko, Polsko a Maďarsko. "Turecko a Polsko už evropská volejbalová konfederace potvrdila jako pořadatele, my a Maďarsko jsme projevili zájem o další základní skupiny. Rozhodne se do konce roku," řekl ČTK předseda svazu Marek Pakosta. Mužské ME 2019 společně uspořádají Francie, Nizozemsko, Belgie a Slovinsko, hrát se bude od 13. do 29. září.