26-07-2017 aktualizováno

První fotbalová liga by v nadcházející sezoně měla nejpozději od jara začít využívat videorozhodčí v online režimu. Musí ještě splnit podmínky IFAB.

Fotbalisté Slavie porazili v úvodním duelu 3. předkola Ligy mistrů Borisov 1:0. O vítězném vstupu českého šampiona do soutěžní sezony rozhodl ve 20. minutě Milan Škoda z penalty.

Fotbalisté Plzně na úvod 3. předkola Ligy mistrů v Bukurešti remizovali s FCSB 2:2, když dvakrát neudrželi vedení. Odveta se hraje příští středu ve Štruncových sadech.

Loňská finalistka Kateřina Siniaková postoupila na tenisovém turnaji v Bastadu do čtvrtfinále po výhře 7:6, 6:4 nad Arantxou Rusovou z Nizozemska.

Tenista Jiří Veselý zvládl dohrávku odloženého třetího setu utkání prvního kola na turnaji v Hamburku a porazil Fernanda Verdasca 7:6, 6:7 a 6:3.

Plavkyně Simona Baumrtová proměnila první českou finálovou účast na mistrovství světa v Budapešti v sedmou příčku. Na 100 metrů znak zaplavala ve finále čas 59,71 sekundy, kterým se na šest setin přiblížila vlastnímu českému rekordu ze semifinále.

Barbora Závadová zaplavala na MS český rekord na 200 m motýlek, ale do semifinále nepostoupila. Časem 2:12,09 ubrala z národního maxima čtyři setiny.

Plavec Jan Čejka vybojoval první medaili pro českou výpravu na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF). Šestnáctiletý talent skončil v Györu třetí v závodě na 100 metrů znak v osobním rekordu 57,08 sekundy.